Niedziela, 2018-05-27

Imieniny: Amandy, Jana

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE NA NAJLEPSZĄ GAZETKĘ

W Powiatowym Konkursie na Najlepszą Gazetkę Szkolną, który 18 czerwca podsumowano w Bibliotece „Pedagogicznej” w Zgorzelcu, nasz Łagus zajął II miejsce. Jest to znaczny sukces, ponieważ twórcami numerów gazetki są uczniowie, członkowie koła komputerowego, prowadzonego przez W. Majochę przy współpracy merytorycznej J. Klechty. Gazetkę szkolną oceniało m.in. jury fachowców z Gazety Wojewódzkiej i Gazety Regionalnej. W uzasadnieniu oceny podano iż pisemko ma ciekawą formę, krótkie i celne teksty zilustrowane trafnymi fotkami oraz to, że informacje ilustrują na bieżąco życie szkoły. Gazetka ma także stałe działy, takie jak: Czy wiesz, że …, z którego uczniowie mogą dowiedzieć się o ciekawych, nieznanych często faktach z życia wielkich ludzi; dział poświęcony PCK, sportowi, imionom które noszą uczniowie szkoły i nauczyciele, ulubionym zwierzętom, muzyce, jest też horoskop i dowcipy szkolne.
„Łagus” wydawany jest od 2004 r. i cieszy się popularnością w środowisku. Mamy nadzieję, że pierwsze szlify dziennikarskie zaowocują w przyszłości.