Niedziela, 2018-08-19

Imieniny: Emilii, Julinana

• Do wakacji: WAKACJE!!!

SP w Łagowie 8. na Dolnym Śląsku

Przeszło 1000 uczniów z całego Dolnego Śląska 14 kwietnia 2012 r. stanęło na starcie Finału Dolnośląskich Igrzysk, Gimnazjady i Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych o Puchary Przewodniczącej Szkolnego Związku Sportowego DOLNY ŚLĄSK. Ciekawa trasa na Morskim Oku we Wrocławiu i wspaniała pogoda przyciągnęły ogromną rzeszę amatorów biegania.

Ze sportowymi szkolnymi potęgami województwa, jakimi są szkoły sportowe i uczniowskie kluby sportowe, zmierzyła się 5-cio osobowa drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie w składzie: Dariusz Zarek, Tomasz Wawrzeń, Adrian Orłowski, Maciej Chorbotowicz i Damian Urzędowski. Trzech uczniów  zakończyło bieg na wysokich miejscach indywidualnych. Najlepiej pobiegł Dariusz Zarek. Chłopiec zajął 4. miejsce, biegnąc z zawodnikami o rok starszymi. Adrian Orłowski był 15., a Tomasz Warzeń 21. To bardzo dobre wyniki, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w każdej kategorii startowało ponad 100 zawodników.

Chłopcy zdobyli cenne punkty, które pozwoliły drużynie z Łagowa zająć 8. miejsce na Dolnym Śląsku. Za nami znalazły się duże szkoły z Wrocławia, Lubina, Zgorzelca, Bogatyni i innych miejscowości. To nie tylko ogromny sukces dzieci, ale również ich nauczyciela wychowania fizycznego – pana Tadeusza Malczyka, który potrafi „wyłowić” sportowe perełki i sprawić, by malutka szkółka liczyła się w rywalizacji sportowej szkół na szczeblu wojewódzkim.

Dyrektor SP w Łagowie