Niedziela, 2018-10-21

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ NIEMIECKĄ

W poniedziałek, 12 grudnia grupa uczniów klasy VI wraz ze swoją opiekunką

p. D. Winiarską wybrała się do szkoły Żarskiej Wsi, aby spotkać się z kolegami

i koleżankami naszych szkół partnerskich. Organizatorem spotkania była p. A. Kunicka, która uczy języka niemieckiego w tamtejszej szkole. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza grupa przygotowała stroiki świąteczne, druga – w pracowni komputerowej pisała życzenia świąteczne w języku polskim i niemieckim, trzecia grupa przygotowała kilka potraw świątecznych. Po pracy zasiedliśmy do stołów i częstowaliśmy się przysmakami, które przygotowała trzecia grupa. Wśród nich były kluski z makiem, sałatka jarzynowa, kompot z suszonych owoców. Naszym koleżankom i kolegom z niemieckiej szkoły najbardziej smakowała sałatka jarzynowa. Mieliśmy okazję, aby zamienić ze sobą kilka słów. Warto nadmienić, że poszczególne grupy miały skład międzynarodowy. Po degustacji i krótkich rozmowach złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i rozjechaliśmy się do naszych szkół.