Wtorek, 2018-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

09.09.2014  r. uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych Szkoły Podstawowej im. W. Chotomskiej w Łagowie uczestniczyli w spotkaniu z panem

PiotremKuczmirem - przedstawicielem Stowarzyszenia Zamek Czocha. Prelekcja pt. " Żołnierze wyklęci" odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej.

Uczniowie poznali historię Anatola Sawickiego - mieszkańca Lubania, dowódcy podziemnej organizacji. Usłyszeli też o tragicznych losach innych żołnierzy wyklętych, którzy po II wojnie światowej mieszkali w Trójcy, Ręczynie, Sulikowie. W drugiej części spotkania pan Kuczmir prezentował broń oraz sposoby nawiązywania łączności w czasie II wojny światowej. Dzięki opowieściom pana Piotra uczniowie poznali zapomnianą ale jakże ważną historię swojego regionu.