Niedziela, 2018-08-19

Imieniny: Emilii, Julinana

• Do wakacji: WAKACJE!!!

KONKURS PROZY I POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

Jak co roku, w połowie stycznia uczniowie z pobliskich szkół, czyli Gimnazjum w Jerzmankach, Szkoły Podstawowej w Żarskiej Wsi, Mittelschule w Gorlitz i oczywiście Szkoły Podstawowej w Łagowie spotkali się w tejże właśnie szkole na Międzyszkolnym Konkursie Prozy i Poezji Obcojęzycznej. Ideą tego konkursu jest przybliżenie i popularyzowanie prozy i poezji języka obcego, którego uczą się uczniowie wymienionych szkół. Ciekawostką jest, że niemieccy uczniowie recytują polskie utwory, a polscy uczniowie – niemieckie.

W tym roku konkurs zwyciężył Jakub Danielewski – uczeń naszej szkoły,

II miejsce zajęła uczennica z Żarskiej Wsi – Dagmara Dziadkiewicz,

III miejsce równorzędnie Katherina Wittig z Mittelschule i Karolina Antonowicz z Gimnazjum w Jerzmankach.

Jury przyznało również jedno wyróżnienie dla Agaty Świstary,

która jest również uczennicą Szkoły Podstawowej w Łagowie.

Należy nadmienić, że konkurs odbył się po raz czwarty i cieszy się zainteresowaniem wśród uczniów.