Wtorek, 2018-02-20

Imieniny: Anety, Lehca

• Odwiedziny: 194031

ŚWIĘTO SZKOŁY I PASOWANIE

TRADYCJA I CEREMONIAŁ SZKOLNY SĄ JEDNYMI Z NAJWAŻNIEJSZYCH ELEMENTÓW W PROCESIE WYCHOWANIA. OD SZEŚCIU LAT W PAŹDZIERNIKU OBCHODZIMY UROCZYŚCIE ROCZNICĘ NADANIA SZKOLE IMIENIA WANDY CHOTOMSKIEJ I JEJ URODZINY ORAZ, PODOBNIE JAK TO MIAŁO MIEJSCE W 2006 R. UCZNIOWIE KLASY PIERWSZEJ PRZEŻYWAJĄ PASOWANIE ŚLUBUJĄC, ŻE BĘDĄ PILNYMI UCZNIAMI GODNIE REPREZENTUJĄCYMI SWOJA SZKOŁĘ. ŚWIĘTO SZKOŁY MIAŁO NIE TYLKO PODNIOSŁY CHARAKTER, ALE TAKŻE POGODNY, WESOŁY NASTRÓJ PODKREŚLAJĄCY OSOBOWOŚĆ NASZEJ MATKI CHRZESTNEJ ORAZ JEJ RADŚCI TWORZENIA. TRADYCYJNIE W UROCZYSTOŚCI UCZESTNICZYLI RODZICE PASOWANYCH DZIECI, TRZECIOKLASIŚCI, PRZEDSTAWICIELE SAMORZĄDÓW KLASOWYCH, A WŚRÓD ZAPROSZONYCH GOŚCI, REPREZENTUJĄCYCH WŁADZE, W-CE WÓJT P. MACHAJ, NACZELNIK OŚWIATY I PROMOCJI GMINY M. DZIĘCIELSKA, SOŁTYS G. LISZKA, RADNY E. BRYJA I J. PATRZAŁEK, PROBOSZCZ S. POLONIS I PANI M. BIESIADECKA, KTÓRA ZASPONSOROWAŁA PIERWSZAKOM TORT.